+90 507 470 62 70

Sosyal Medyada Biz}

SENSİN SAVAŞTIĞIN KİŞİ DE, EL SIKIŞTIĞIN KİŞİ DE..

SENSİN SAVAŞTIĞIN KİŞİ DE, EL SIKIŞTIĞIN KİŞİ DE..

Çabalamak başka bir şey mücadele başka.. Bana öyle geliyor ki mücadeleden bahsediyorsak kendinden bir adım öteye geçmiş demektir kişi ya da bunun için savaşıyordur. Bu yüzden o kişiyi tanımayanlar fark etmeyebilir neleri aştığını, hangi fırtınaları atlatıp hangi sularda yüzdüğünü.. Ama endişeye gerek yok, görünen yüzü de var elbette, eğer pes etmezse!
Bir sabah uyandığında engelleri ile değil hedefi ile yüz yüze geldiğinde kişi, ona dokunmaktan korkmaz bu kez. Donup kalır onu izleyenler: bunu nasıl yapabildi? Sessizce onu izlerler. Ve Biliyor musun? En çok da onu engelleri ile sevenler afallar bu duruma. Kabul etmesi için zaman gerekebilir ve gerçek anlamda sevmesi için de belki.. Mücadeleci kişi bu duruma içerlenebilir ama panik yok! Bu beklenen bir yan etki.


Tam o anda mücadelesi için cephanelerini çoğaltma zamanı işte çünkü yalnızken yaptıklarından daha zordur bu kısım. Diğerlerini değiştirme düşüncesinden sıyrılıp kendi değişimini gerçekleştirme ve gösterme sürecidir. Cephaneleri de bu sebeple yıkıcı şeyler değil onu gerçekleştiren şeylerdir. Güçlendir kendini ve devam et..

Seni ne mi güçlendirir? Onu sadece sen bilebilirsin. Bir spor, kitaplar, yeni insanlar, sevmek, dans etmek, aşık olmak, annelik, babalık, inancın, kendine inancın, dostun, arkadaşların, hayali arkadaşın, güzelliğin, sempatik oluşun, ailen, bakışların…. Bazıları sana hediye edilmiş şeyler bazıları da kazanmış olduğun şeylerdir. “Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol. Git gidebildiğin yere!” diyor ya şair, ucu bucağı yok bunun işte, senin yaratıcılığına bağlı tam olarak. Cephanen de budur işte, seni sen yapan şeylerdir. Çünkü sensin savaştığın kişi de, el sıkışacağın kişi de..

 

Gözde İŞPINAR

Psikoterapist

SENSİN SAVAŞTIĞIN KİŞİ DE, EL SIKIŞTIĞIN KİŞİ DE..
4.7 (94.95%) 91 oy
11 Ocak 2017

adana escort bayanlar