+90 507 470 62 70

Sosyal Medyada Biz}

7 Mutluluk Stratejisi

7 Mutluluk Stratejisi

Bazen çıkmaza girmek kolaydır. Belki hedefleriniz var ama nedense kendileri için ulaşmıyorsunuzdur. Belki de kendi kararınız beklentilerinizi düşürmenize neden oluyor veya düşük öz değeriniz sizi olumlu yönde etkilemenizi engelliyor. Ayrıca endişe içinde sıkışabilir, bir karar vermeyi veya yaşamınızdaki bir şeyi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Ya da belki belirli bir durumun nasıl ortaya çıktığından hayal kırıklığına uğramışsınızdır ve ilerlemek çok zor hissediliyor.

Çıkmaza girdiğimizde, genellikle harici bir değişimin olmasını bekleriz. Ancak değişim bize değil, bizim içimizden gelmektedir. Değişim korkutucu ve acı vericidir, ancak aynı zamanda çıkmazdan kurtulmak için gereklidir. Ve bu olduğunda birçok fırsat ortaya çıkar. çıkmaza girdiğinizde aşağıdaki yedi stratejiyi deneyin:

1. Geçmişi unutun.

Kafanızdaki hikayeleri dinleyin. Geçmişte yaşanan olayları mı düşünüyorsun? Yaptığınız hatalar yüzünden kendinizi affedemiyor musunuz? Kendinizden veya başkalarını, umduğunuz şekilde değişmeyen şeylere mi suçluyor musunuz? Bu anılara neden sıkıştığınızı kendinize sorun ve onlarla yaşamak, onları kabul etmek ve ilerlemek için ne yapabilirsiniz. Geçmişi geri alamazsınız, ancak barış bulmayı seçebilirsiniz. Kendinizi veya başkalarını bağışlamak, bırakıp gitmek yoludur.

2. Bakış açınızı değiştirin.

Geçmişin kavramasını bıraktığınızda, gerçekliğinizi yeni yollarla göreceksiniz ve tutumunuzu değiştirme konusunda kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Yeni bir bakış açısı kazanmak için, meditasyon yapın ya da yalnız vakit geçirin ve iç sesinizi dinleyin. Zihninizi temizlemek ve mevcut durumunuzdan uzaklaşmak için seyahat edebilir veya günlük rutininizden bir an önce mola verebilirsiniz. Kendinizi yeni insanlara ve fikirlere açın ve rutininize düzenli fiziksel aktiviteler ekleyin. Tüm bu değişiklikler gelecekte yeni bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olacaktır ve nelerin mümkün olduğunu size gösterecektir.

3. Küçük değişikliklerle başlayın.

Değişim, zihin yaratıcılığını ve netliğini geliştiren beynin farklı bölümlerini uyarır. Günlük rutinlerini değiştirerek, evinizdeki şeyleri hareket ettirerek veya yeni arkadaşlar edinerek başlayabilirsiniz. Her seçim önemlidir. Küçük şeyleri atlamak için cezbedici olabilir, çünkü her zaman ve an önemli gözükmeyebilirler. Ancak, bir süre sonra, küçük değişiklikler birikimi, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur ve kendinizi toparlanma hissi yaşamaya başlarsınız.

4. Amacınızı keşfedin.

Yaşam amacınız sadece sizin işiniz, sorumluluklarınız veya hedefleriniz değil – sizi canlı hissettiren her şeydir. Bunlar tutkulu olduğunuz ve uğruna savaş vereceğiniz şeylerdir. Yaşam amacına örnek şunlar olabilir:

 • İnsanlara hasta olma üzüntüsünün üstesinden gelmeye yardımcı olmak.
 • Başkalarının potansiyellerine tam olarak ulaşmalarına yardımcı olmak.
 • Bir insan olarak büyümek.
 • Acı çeken hayvanların korunması gibi.

Artık size ilham vermezse, yaşam amacınızı değiştirmeniz gerekebilir. Veya bir amacınız yokmuş gibi hissediyorsanız, onu tanımlamak için harika bir zaman. Hayatınızın amacını göz önüne alarak kendinize şu soruları sorun:

 • Beni mutlu eden ne?
 • Geçmişte en sevdiğim şeyler nelerdi?
 • Şimdi en sevdiğim şeyler neler?
 • Kendimden ne zaman çok keyif alırım ya da zamanımı harcadığım bir şeyde kararlı davranır mıyım?
 • Bana en çok ilham veren şey ne ve neden?
 • Kendim hakkında beni iyi hissettiren nedir?
 • Ben neyde iyiyim?

Adana Psikoterapi

5. Kendinize güvenin.

Beklentilerinize ulaşabildiğinizden ve konfor bölgelerinizden çıkabildiğinizden emin olun. Güçlü ve olumlu özelliklerin bir listesini yapın ve çok yetenekli olduğunuzu unutmayın. Birçok kişi derin bir korku ve sınırlayıcı inançların bir sonucu olarak bilinçli veya bilinçsiz olarak kendi ilerlemelerini sabote eder.

Kendinize inanmanın ilk adımı kendinize olan şüphelerinizi tanımaktır. Durumlara tepki verme biçiminize dikkat edin. O zaman kendine olan şüphelerini tekrar yerine getirmek için çalışabilirsin. “Yapamıyorum” ya da “bilmiyorum” gibi kısıtlamalar, “Bunu henüz yapamam, ancak üzerinde çalışıyorum” ya da “Bilmiyorum,fakat Yapacağım.” şeklinde değiştirilebilir. Yeteneklerinize güvenmeyi sağlamanın bir başka yolu, geçmiş başarılarınızı not edin ve zorlu veya yeni olan şeyleri yapabileceğinizi kanıtlamanız gerektiğinde notlarınızı el altında tutmaktır.

6. Umutlu davranmaya çalışın.

Belki de çaresiz hissettiğinizde hayatınızdaki bu anı yaratan bir sürü hayal kırıklığı yaşadınız. Belki de doğal olarak kötümserlik duygusu yaşıyorsunuzdur. Bu, değiştirmek için çalışmanız gereken bir şeydir. Meditasyon, dualar veya ilham veren kitap okumak gibi bir uygulama bulun ve düzenli olarak yapın. Umut kalıcı bir durum değildir. Her gün ona çalışmanız gerekiyor.

7. Bir profesyonel ile konuşmayı düşünün.

Sağlıksız düşünce kalıplarını değiştiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, neden çıkmaza girdiğinizi anlamanıza yardım etmek ve kurtulmanın yollarını bulmak için bir psikoterapiste danışmayı düşünebilirsiniz. Çıkmaza girmiş hissetmek, psikoterapi, ilaç veya ikisinin bir kombinasyonu ile etkili bir şekilde tedavi edilebilen zihinsel-sağlık bozukluğunun bir parçası olabilir; Uzun zamandır var olan düşünce kalıplarını değiştirmeye çalışırken mesleki desteğiniz çok muazzam bir yardımcı olabilir. Bazen yardım istemek bazen alınabilecek en umut verici ve güçlü adım olabilir.

4.9 (97.21%) 43 oy
18 Aralık 2016

adana escort bayanlar